نان برنجی

این شیرینی حتما باید با روغن جامد درست شود. البته اگر قصد درست کردن نان برنجی کرمانشاهی را داشته باشید، می‌توانید از روغن جامد حیوانی (روغن کرمانشاهی) استفاده کنید. روغن را از چند ساعت قبل از آماده کردن از یخچال بیرون بگذارید تا راحت‌ تر با مواد ترکیب شود.

 

پودر قند را به روغن اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس زرده‌های تخم‌ مرغ را دانه دانه به آنها اضافه کنید و با همزن هم بزنید.هل را در آرد برنج بریزید. سپس آرد را چند بار الک کنید و بعد به مواد اضافه کنید.گلاب و زعفران را هم به مواد اضافه کنید و آنقدر خمیر را ورز دهید تا یکدست شود.

 

خمیر را برای یک روز در یخچال استراحت دهید و قبل از آماده کردن نان برنجی‌ها، به مدت یک ساعت خمیر را در دمای اتاق قرار دهید.کف سینی فر کاغذ روغنی بیندازید، سپس به اندازه گردو از خمیر بردارید، گرد کنید و با فشار انگشت کمی فرم دهید.فر را روی دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید و بعد از یک ربع گرم شدن، شیرینی‌ها را برای ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید.

 

در این مطلب طرز تهیه نان برنجی زعفرانی را به شما آموزش دادیم؛ اما این شیرینی را در چند رنگ می‌توانید درست کنید. برای این کار می‌توانید خمیر را به سه قسمت تقسیم، یک قسمت را ساده نگهدارید، در قسمت بعدی زعفران بریزید و به قسمت سوم پودر کاکائو اضافه کنید.